Společnost Brother je vyšetřován kvůli vysokým cenám svých produktů

Úřad pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitelů v Polsku, zahájil řízení proti společnosti Brother Central and Eastern Europe. Důvodem řízení, je podezření ze sledování maloobchodní cen. Společnost Brother chtěla zajistit, že prodejní ceny pro maloodběratele za jejich produkty nebudou nižší, než je cena doporučená. Pokud byla cena nižší než doporučená, tak zaměstnanci firmy Brother se spojili s danými prodejci a snažili se je přesvědčit, aby cenu zvýšili. Vyhrožovali jim například omezením dodávek, či slev nebo dalších dotací. Dále zaměstnanci společnosti Brother chtěli po prodejcích, aby sledovali i jiné prodejce a pokud cena např. tonerů Brother, nebo fotoválců Brother či jiného originálního spotřebního materiálu, byla nižší, než byla cena doporučená, tak chtěli po prodejcích, aby danou informaci předali zaměstnancům Brother.

Dle vyjádření prezidenta Úřad pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitelů v Polsku. Mohou být takové praktiky nezákonné a vedou k omezení konkurenční aktivity a spotřebitelé tak mohou platit více za zboží. Samo o sobě cenové doporučení zakázané není, ale prodejci by však měli mít možnost si konečné ceny stanovit samy.

Společnosti Brother za hlídání cen, hrozí pokuta až 10 % z obratu.

Pokud chcete tisknout levně a kvalitně, ale neutrácet zbytečné velké peníze za tisk, tak Vám můžeme doporučit kvalitní kompatibilní tonery Brother, nebo fotoválce do tiskárny Brother, za skvělé ceny.