Tiskárna nekomunikuje s Windows 10

Firma Windows, přišla nedávno s novým operačním systémem Windows 10 (dále jen Win 10). Operační systém Win 10, by měl zajistit bezproblémový chod Vašich PC. To se firmě Windows podařilo, nicméně mnoho uživatelů při přechodu na Win 10 se dostalo do problému s komunikací tiskárny a počítače. Dnes si na tento problém posvítíme.


Krok 1: Otevřete v ovládacích panelech Zařízení a tiskárny

prvním krokem při opětovném připojení k tiskárně je diagnostikovat a následně řešit daný problém. Tuto operaci můžete provést otevřením zařízení a tiskárny v ovládacích panelech.


Krok 2: Poradce při potížích a problém diagnostikovat

poté, co jste úspěšně vstoupili do ovládacího panelu a zařízení a tiskárny, použijte nabídku najít stav připojených tiskáren. Tiskárna by mohla být uvedena pod tiskárnami nebo blíže neurčené, tak určitě zkontrolujte obojí. Když se se nachází v zařízení, vyberte možnost poradce při potížích a postupujte podle pokynů, diagnostikovat problémy s připojením s přístrojem.

Pokud nástroj Poradce při potížích nefunguje, přejděte ke kroku 3 níže.


Krok 3: Ujistěte se, že tiskárna je nainstalována

když jste upgradovali počítač na Windows 10, mohl systém odebrat ovladače tiskárny z důvěryhodných zařízení. Chcete-li zjistit, zda je stále tiskárna nainstalována, jděte na Start> Nastavení> Zařízení> Tiskárny a skenery – to vypíše všechna zařízení, která jsou aktuálně nainstalována v počítači.
Pokud Vaše tiskárna není, zobrazen v tomto okně, budete ji muset přidat nebo nainstalovat. K tomu je potřeba, zapnout tiskárnu a připojit ji k počítači. Poté klikněte na volbu přidat tiskárny nebo skener. Vše by mělo být dobře a Windows by měl rozpoznat stroj.


Krok 4: Požádejte Windows, aby vyhledal starší tiskárny

Pokud systém Windows je schopen detekovat tiskárnu, může to znamenat, že příslušné ovladače tiskárny nejsou nainstalovány v počítači, v takovém případě budete muset klepněte na tlačítko „tiskárnu, kterou chci, není v seznamu“ možnost v tiskárnami a skenery tabule.
Poté, co jste zvolili tuto možnost, budete mít pět možností – z nichž čtyři se týkají připojení tiskárny do určité sítě. Pátá varianta zní „Moje tiskárna je trochu starší. Pomozte mi ji nají‘; Dejte tuto možnost, a při troše štěstí Windows by měl rozpoznat tiskárnu a nainstalovat příslušné ovladače.

Krok 5: Pokud všechno ostatní selže, budete muset nainstalovat tiskárnu ručně

pokud výše uvedené kroky nefungují a Vám se stále nedaří připojit tiskárnu, můžete zkusit instalaci tiskárny ručně sami. Budete muset odebrat ovladače tiskárny Windows 10 pro zařízení z webu výrobce – využijte vyhledávače Google pro ‚ovladač tiskáren [vložte název výrobce].

Poté, co jste našli ten správný ovladač, musíte ho nainstalovat na Vaše zařízení se systémem Windows sami. Naštěstí většina ovladačů tiskáren jsou soubory exe, a bude tedy muset je nainstalovat na vlastní pěst. Nyní by už Vaše tiskárna měla být v pořádku nainstalována.


Pokud se Vám to nepovedlo, máte bohužel smůlu. Některé tiskárny jsou prostě příliš stará, aby byl kompatibilní s Windows 10, a to především proto, že výrobce nevydává aktualizované verze ovladačů tiskáren. 

Pro Vaše tiskárny máme kvalitní tonery a náplně, za skvělé ceny.