Tiskárna hlásí chybu E05, E13, E15

Máte inkoustovou tiskárnu Canon a při vložení náplně Canon PG 512 black nebo Canon Cl 513 Vám tiskárna hlásí chybu E05, nebo E13 či E15?

Nyní tu pro Vás máme řešení, jak je možné dané chyby napravit.

Kontakty náplní řádně vyčistěte

Vytáhněte tedy náplň PG-512 nebo CL-513 z tiskárny Canon a kontakty náplní řádně vyčistěte. K čistění může využít suchý bavlněný hadřík, nebo Vám také může pomoci i technický líh, pro nás Čechy bude vhodná i slivovice.

Teď už stačí tiskárnu jen resetovat

Vyčištěné náplně vložte do inkoustové tiskány Canon a zadejte tisk jakéhokoliv barevného dokumentu. Tiskárna začne pracovat, ale následně vyskočí chybová hláška na vašem monitoru. Nyní je čas na stisknutí tlačítka RESET (tlačítko červený trojúhelník v kolečku). Dané tlačítko držte po dobu cca 10 sekund. Následně by měla chybová hláška zmizet. Jakmile zmizí, můžete tlačítko RESET pustit. Po této operaci, by měla zmizet i chyba E05, E13, E15 z displeje vaši tiskárny Canon. Následně by se měly načíst náplně Canon PG512/CL513. Jakmile náplně tiskárna načte, vytiskne se dokument, který jste zadali při tisku.

Mohlo by pomoci i lepší upevnění náplní

Stačí, když vložíte kousek kartonového papíru mezi inkoustovou náplň Canon a plastový držák, ve kterém jsou vložená náplně. Tím se docílí většího tlaku na kontakty mezi tiskárnou a náplní Canon.