NEAKTUALIZUJTE FIRMWARE U TISKÁREN HP A CANON!

v posledních dnech došlo k vypuštění nové aktualizace FIRMWARE k tiskárnám HP a CANON. Jedná se o modely tiskových kazet CANON CRG-054H/HP CF530A-3A/X series. Upozorněte, prosím, své zákazníky, ať v žádném případě aktualizaci nestahují a raději i možnost aktualizací vypnou.

  • Po stažení této aktualizace přestanou tisknout dokonce i tonery, které v tiskárně do této doby bezproblémově fungovaly.

Níže pod textem naleznete anglické PDF soubory s obrázky a níže i text v české verzi, jak vypnout aktualizace a popřípadě, jakým způsobem vrátit tiskárnu k předchozímu bezproblémovému FIRMWARE.

  • Pokud se s tímto problémem setkáte u svého zákazníka a nebudete si vědět rady s návodem, pak kontaktujte svého OZ.

V MENU tiskárny najeďte do systémového nastavení a podmenu FIRMWARE. Jestliže máte verzi 20201021, pak se jedná o novou verzi, která byla vypuštěna právě 21.10.2020

                                                                 1.

Jestliže uvedenou verzi nemáte, pak dle ilustračních obrázků v systémovém nastavení (stejné jako FIRMWARE) sjeďte o tři řádky níže na volbu „LaserJet aktualizace/UPDATE“. Potvrďte tlačítkem a dostanete se na možnost „stáhnout aktualizaci nyní nebo provést nastavení aktualizací“. Klikněte na možnost „provést nastavení AKTUALIZACÍ“.

  • Další možností bude „Povolit aktualizace – ANO/NE“. Zaškrtněte „NE“.

Tím je problém aktualizací vyřešen i do budoucna už by neměl nikdy nastat problém s odmítnutím čipu.

                                                                2.

Máte-li staženou novou aktualizaci 20201021, pak je jediným řešením DOWNGRADOVAT FIRMWARE na starší verzi. Tiskárna bude poté pracovat s kompatibilními tonery do tiskárny.

  • Prvním krokem pro úspěšné ponížení verze FIRMWARE je připojení tiskárny přes USB kabel.

V MENU tiskárny najeďte do systémového nastavení na volbu „LaserJet aktualizace/UPDATE“. Poté vypněte automatické aktualizace a zakažte jejich stahování, stejně, jak je uvedeno v krocích výše.

  • Druhý krok – ve stejném podmenu klikněte na volbu „POVOLIT Downgrade“ (ponížení verze Firmware). V možnosti „ANO/NE“ potvrďte „ANO“.  

Vyskočí okénko s volbou (viz obrázek), kde je třeba kliknout na tlačítko „zaslat FIRMWARE“. Během pár minut dojde ke stažení poslední verze firmware 20200612, které je z data 12.6.2020.

Posledním krokem bude kontrola, zda je skutečně vypnuta možnost automatických stažení aktualizací. Zároveň zkontrolujte, jestli jste zakázali provádění Updatu.