Má vliv neoriginální toner na reklamaci tiskárny?

Máte multifunkční tiskárnu, nebo vlastníte obyčejnou tiskárnu? Při koupi tiskárny jste dostali i startovací náplň, která vydrží cca 70 % výtisku oproti nové náplni. Při koupi tiskárny jste i souhlasili s podmínkami výrobce tiskárny. Vše je v pořádku, dokud nebudete potřebovat koupit novou náplň.

Začnete se tedy porozhlížet po nových náplních do tiskáren. Je jedno, jestli vlastníte laserovou tiskárnu nebo inkoustovou tiskárnu. Při zjištění cen u originálních náplní se Vám protočí tak říkajíc bulvy J. Pak zjistíte, že do vaší tiskárny pasují i jiné náplně než originální. Třeba u laserové tiskárny zjistíte, že do vašeho stroje můžete použít místo originálních tonerů, tak i kompatibilní tonery nebo renovované tonery.  Jaké všechny typy tonerů existují a co znamená například kompatibilní toner, si můžete předčíst v dalším článku.

Koupíte tedy neoriginální toner, který bývá většinou nejlevnější. Tím pádem tedy po něm sáhnete všemi deseti. Tento neoriginální toner do tiskárny vložíte a začněte tisknout, zatím je vše ok. Po delší době může dojít k tomu, že Vám toner začne špinit papír. Takový toner je vadný a je třeba ho reklamovat u dodavatele. Pokud chcete předejít koupi nekvalitního toneru, tak kupujte jen kvalitní kompatibilní tonery od ověřeného prodejce.

Takže pokud Vám toner špiní papír, tak s velkou pravděpodobností to tedy bude vadným tonerem a ne tiskárnou. Co když je ale vše v pořádku, ale tiskárna hlásí úplně jiný problém? Například bez jakékoliv příčiny tiskárna přestala tisknout. Tak ji vezmete a vyreklamujete. Tiskárnu vyreklamujete i s kompatibilním tonerem uvnitř tiskárny. Od výrobce, pak zjistíte, že jste porušili podmínky výrobce a používáte neoriginální náplně.

Výrobce Vám může reklamaci odmítnout jen v případě pokud, závada byla zapříčiněna pouze a jen použitím neoriginálního dílu. Když to převedeme víc do lidské řeči, takže pokud závada nebyla zapříčiněna kompatibilní náplní, tak máte právo na reklamaci.

Náš tip, pokud chcete předejít s problémy reklamace a využíváte neoriginální spotřební materiál do tiskárny, tak vždy před reklamací neoriginální toner vyndejte.