Jaké jsou nejčastější chyby při nákupu nové tiskárny?

Už několikrát se nám ozval zákazník, že si koupil novou tiskárnu a že do ní teď chce nové náplně. Pak s hrůzou zjistí, že náplně jsou tak drahé ne-li dražší než samostatná tiskárna. Dnes se podíváme na to, jak se vyvarovat nejčastějším chybám při nákupu tiskárny jak do kanceláře nebo vaší domácnosti. Výběr tiskárny totiž není snadná věc, jak na první pohled vypadá, je potřeba při koupi nové tiskárny uvažovat dopředu.

  • Nejčastější chybou je, že vybíráte tiskárnu dle ceny

Chápeme, že nízká cena je velmi lákavá, ale pokud sáhnete po levné tiskárně, tak při pořizování nových náplní do tiskáren Vás přejde hrůza po zádech. Nejlevnější tiskárna na našem trhu je už od 800 Kč, přičemž pořizovací cena originálních náplní je srovnatelná s novou tiskárnou. Takové náplně, ale vytisknout jen asi cca 200 stran.

  • Vybírejte tiskárnu dle toho, na co budete tiskárnu používat

Chcete tiskárnu na tisk fotografii, tak si určitě nebudete pořizovat černobílou tiskárnu. Naopak budete chtít tiskárnu jen na tisk fakturu a různých dokumentů? Tak Vám nejspíš barevná tiskárna bude k ničemu, pokud nebudete chtít tisknout občas nějaké fotografie. Kritérií, dle kterých se budete rozhodovat, je spousta. Například, budu chtít kopírovat, skenovat atd.? Tak pro mě bude nejvýhodnější multifunkční tiskárna. Takže při rozhodování, mějte čistou hlavou.

  • Než koupíte novou tiskárnu, tak si zjistěte cenu náplní do tiskáren dopředu

Další velká chyba, kterou mnoho kupujících dělá, je že koupí tiskárnu aniž by si zjistili cenu spotřebního materiálu do tiskáren dopředu. Přitom cena tonerů do tiskáren, nebo také náplní do tiskáren může být větší než je cena samostatné tiskárny (o tom jsme se už zmínili v úvodu článku). Proto, jakmile budete mít vyhlídnutou tiskárnu, tak se nezapomeňte podívat jaká je cena náplní do tiskárny. Vybírat můžete z náplní do tiskáren originálních, ale také můžete vybrat i z levnějších náplní a to u kompatibilních náplní do tiskáren, nebo kompatibilních tonerů do tiskáren.

Při výběru Vaší nové tiskárny Vám držíme pěsti a přejeme hodně štěstí. Pokud budete mít otázky, tak se nám klidně ozvěte. Rádi pomůžeme.