Ekologická likvidace tonerů do tiskáren

Něco málo o likvidaci tonerů jsme si řekli v minulém článku, teď se zkusíme na problematiku likvidace podívat podrobněji.

Každým rokem se vyhodí až 500 miliónu náplní do tiskáren, které pak míří na skládky. Jedná se o nebezpečný odpad. Proto není možná jejich běžná likvidace (spalováním nebo uložení na skládky). Tento problém jde trochu napravit tím, že tonery budeme renovovat. Tyto renovované tonery pak budou dobře sloužit dál. Renovaci tonerů, nejde bohužel provést u každého typu náplní, proto takové typy náplní do tiskáren je potřeba řádně zlikvidovat. Pokud se vrátíme k renovaci tonerů, tak zde může dojít k tomu, že se renovace chopí nekvalitní renovátor. Takový nekvalitně zrenovovaný toner Vám může nevratně poškodit tiskárnu. Takové poškození se nejčastěji projevuje špatným tiskem a je pak nutné vyměnit toner.

Proto nakupujete jen kvalitní kompatibilní tonery nebo profesionálně renovované tonery. Co pak s takovým tonerem, když vám dotiskne? Buď ho zaneste na sběrný dvůr, nebo ho zašlete k nám na adresu a my ho za vás zlikvidujeme.